Już jest! Cyber Monday w Popaopa!

Ponad 3000 produktów w cenach obniżonych nawet o 50%

Z kodem "CYBER" - 12% rabatu na nieprzecenione!

Jakie książeczki dla najmłodszych podarować na Dzień Dziecka?

Jakie książeczki dla najmłodszych podarować na Dzień Dziecka?

Dzień Dziecka się zbliża? Co dla malucha?

Wielu dorosłych zapomina, że i oni sami mieli pewne problemy jako małe dzieci. Strachy, niepewność, czy niechęć do rozstania się ze smoczkiem - to częste zjawiska w życiu dziecka. Warto mu w tych problemach pomagać. Maluch jednak nie zrozumie zbyt skomplikowanych tłumaczeń. A gdyby tak posłużyć się historyjką, której bohaterem też jest dziecko lub sympatyczna istota, zwierzaczek, które boryka się z konkretnym problemem i udaje m się wygrać? Taką pasjonującą opowieść przybliża książeczka Kicia Kocia i Nunuś. To ślicznie wydana opowiastka z całej serii bajek o tytułowych bohaterach, z których każda tłumaczy inny problem i przybliża maluchom odpowiedzi na różne pytania. Wyjaśniają one różne problemy w sposób przyjazny dzieciom. 

W książeczce Kicia Kocia i Nunuś starsza siostra pomaga Nunusiowi dorosnąć do decyzji o pożegnaniu się ze smoczkiem na stałe. Nie każde dziecko ma starsze rodzeństwo, które lepiej niż dorośli rozumie pewne problemy, bo po prostu lepiej je pamięta. Dlatego właśnie ta książeczka to świetny pomysł na prezent na Dzień Dziecka, przede wszystkim dla malucha, który nie może rozstać się ze smoczkiem. Warte uwagi są też pozostałe tytuły z serii Kicia Kocia.

Nauka przez czytanie - co dla nieco starszej pociechy?

Dobrze wiemy, że zbyt duże moralizatorstwo w nauce codziennych obowiązków może odnieść zupełnie przeciwny do zamierzonego skutek. Po pierwsze: mały rozmówca szybko przestanie takich pouczeń słuchać, a po drugie: nie wprowadzi w życie tego, co ktoś starał mu się w ten sposób przekazać. W takich sytuacjach najlepiej sięgnąć po książeczkę o bohaterach zbliżonych wiekiem do naszej pociechy, którzy poznają pewien porządek każdego dnia i regularnie wprowadzają go w życie. Świetnym przykładem jest tu książeczka Pucio mówi Dzień dobry. To krótka, sympatyczna opowieść o tym, jak Pucio i Misia właśnie wstali z łóżka i rozpoczynają nowy dzień. Witają się z otoczeniem i pamiętają przy okazji, aby nakarmić swoje zwierzaki. Towarzyszą im w tym czytelnik i słuchacz. Dzięki temu w łatwy i miły sposób, dzieci w wieku przedszkolnym utrwalają sobie takie wartości, jak bycie miłym dla wszystkich od rana oraz to, że trzeba pamiętać o wykonywaniu swoich obowiązków.

Wspólne czytanie - świetny sposób na wspólne spędzanie czasu

Wiele osób to potwierdzi: wspólne czytanie książek to doskonały sposób na rodzinne spędzanie czasu. Wiele dzieci, które już zaczęły same czytać, nadal lubią słuchać, jak czyta im mama, tata, babcia lub starsza siostra. Dlatego właśnie zarówno dla najmłodszych dzieci, jak i dla przedszkolaka-starszaka oraz zerówkowicza, świetnym pomysłem na prezent z okazji Dnia Dziecka są Wierszyki paluszkowe. To zbiór rytmicznych wierszy do wspólnego czytania i słuchania o każdej porze dnia. Niezwykle ważna będzie tu rola osoby czytającej dziecku, gdyż może ona ilustrować swoimi palcami treść każdego wierszyka.

Utwory wierszowane to bardzo waży element dziecięcej lektury. Bawią, śmieszą, uczą - także poczucia rytmu i wyczucia rymów. To właśnie krótkich wierszyków najłatwiej się dzieciom nauczyć, dzięki czemu ćwiczą pamięć. A to z kolei przydaje się na przyszłość, podczas szkolnej nauki.

Wzbogacanie dziecięcej biblioteczki

Na wartościowych tytułach skierowanych do dzieci, tworzonych przez specjalistów - a do takich należą wszystkie trzy wspomniane wyżej tytuły - wychowało się już mnóstwo dzieci. Dzięki właściwemu ujęciu pewnych, z pozoru błahych dla dorosłych, tematów, dziecku łatwiej odnaleźć się w otaczającym go świecie i zasadach życia w rodzinie i większej społeczności. To swego rodzaju podręczniki, dostosowane jednak do wieku dziecka i jego percepcji oraz poziomu rozumienia przekazywanych treści.

Dlatego właśnie książeczki dostosowane do wieku dziecka, to zawsze świetny pomysł na prezent - zarówno na Dzień Dziecka, jak i bez okazji. Oczywiście dziecięcą biblioteczkę warto co jakiś czas uaktualniać o nowe tytuły wraz z dorastaniem małego słuchacza, a później samodzielnego czytelnika.

Na co zwracać uwagę, kupując książeczkę z okazji Dnia Dziecka?

Wraz z biegiem czasu zmieniają się gusta czytelnicze. Nie wszystko, co zostało stworzone z myślą o najmłodszych czytelnikach kilkadziesiąt lat temu, podoba się w równym stopniu dzisiaj, co kiedyś. Warto jednak zadbać o to, aby półka z książkami dla najmłodszych członków rodziny zawierała różnorodne tytuły: bajki, wiersze, klasykę i książeczki pozwalające uporać się z aktualnymi dziecięcymi problemami. Pozwoli to wykształcić gust czytelniczy i przede wszystkim uświadomi, że czytanie książek to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć