Lista produktów marki Select Sport

SELECT Sport powstała w 1947 roku z inicjatywy Eigil Nielsena, bramkarza duńskiej drużyny narodowej. Nazwa firmy pochodzi od nazwy ekskluzywnej która została specjalnie wybrana do produkcji piłek.

SELECT Sport powstała w 1947 roku z inicjatywy Eigil Nielsena, bramkarza duńskiej drużyny narodowej. Nazwa firmy pochodzi od nazwy ekskluzywnej która została specjalnie wybrana do produkcji piłek.

W kolejnych latach, Eigil Nielsen i i SELECT jako pierwsi wprowadzili znaczące ulepszenia na rynku, między innymi bezszwową piłkę w 1951 roku czy 32 panelową piłkę w 1962 roku - rewolucyjną innowację w produkcji piłek na świecie. Na początku 1970 roku Eigil Nielsen i SELECT znowu okazali się pionierami, wypuszczając na rynek 32 panelową piłkę ręczną.

W 1951 roku, SELECT, podpisał kontrakt na dostawę piłek dla duńskiej reprezentacji w piłce nożnej, a w 1957 roku SELECT został mianowany oficjalnym dostawcą duńskiej Handball Federation. Partnerstwa te istnieją do tej pory i są jednymi z najdłuższych w historii sportu.

Od tamtego czasu wiele umów zostało podpisanych z obiema federacjami, klubami oraz zawodnikami. SELECT był ulubioną piłką w silnej włoskiej lidze piłki nożnej w latach 80-tych i 90-tych, a w nowym tysiącleciu SELECT połączył siły z Międzynarodową Federacją Piłki Ręcznej i dzięki temu Mistrzostwa Świata oraz Olimpiada przez następne 8 lat były rozgrywane naszymi najlepszymi piłkami.

W 2012 roku SELECT wylansował pierwszą inteligentną piłkę - SELECT iBall. Akredytacja FIFA jest najlepszym dowodem na to, że SELECT pozostaje w czołówce producentów piłek na Świecie.

Dziś SELECT jest największym na świecie dostawcą piłek ręcznych. Ponad trzy miliony piłek ręcznych SELECT jest produkowanych każdego roku przy ścisłej współpracy z Anwar Khawaja Industries w Pakistanie i eksportowanych do ponad 50 krajów. Większość piłek produkowanych na całym Świecie jest do dziś tworzona na bazie oryginalnych innowacji Eigil Nielsena i firmy SELECT z1962 roku.

Brak produktów tego producenta