Kaski i Ochraniacze

Kask rowerowy dla dziecka

Kask jest niezbędny w trakcie jazdy na rowerze, hulajnodze czy rolkach. Najlepiej już najmłodsze dzieci uczyć, że bawić należy się bezpiecznie – z kaskami z naszej oferty naprawdę jest to możliwe. Wybraliśmy tylko lekkie, wygodne, a jednocześnie solidne kaski rowerowe dla dzieci, zgodne z najsurowszymi normami bezpieczeństwa.

Kaski piankowe dla dzieci XXS-S

Kiedy kask rowerowy dla dziecka jest idealnie dobrany? Przede wszystkim, jeśli świetnie pasuje do rozmiaru jego główki. W naszej ofercie znajdziesz kaski sprawdzonej marki Bobike w różnych rozmiarach. Producent doskonale wie, że dzieci rosną w różnym tempie, dlatego nie podzielił kasków według wieku, ale obwodu główki. Obwód jest regulowany – kask może posłużyć dziecku przez dłuższy czas. Rozmiar XXS jest odpowiedni przy obwodzie głowy 44-48 cm, rozmiar XS – 46-53 cm, a rozmiar S – 52-56 cm. Szeroki wybór sprawia, że kaski piankowe dla dzieci Bobike służą maluchom od 1. do 6. roku życia.

Kaski na hulajnogę i rower Bobike

Dobra pogoda sprzyja zabawie na zewnątrz, ale maluchowi szybko może zrobić się za gorąco. Nie z produktami Bobike! Kaski piankowe dla dzieci są wyposażone w otwory wentylacyjne, dlatego są komfortowe, nawet podczas upałów. Posiadają też specjalne siatki, które chronią przed owadami. Na pierwszym miejscu zawsze znajduje się jednak bezpieczeństwo – na kaskach umieszczono elementy odblaskowe, które zapewniają widoczność w ciemności.

Jak wybrać kask rowerowy dla dziecka?

Bardzo ważne, żeby kask był lekki i komfortowy – w innym wypadku będzie obciążał rozwijający się wciąż kręgosłup szyjny dziecka i powodował bóle głowy. Dobrym wyjściem jest więc kask piankowy dla dzieci, który jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo w razie wypadku i jest lekki. Ważna jest też obecność otworów wentylacyjnych – w końcu kiedy na zewnątrz zrobi się chłodniej, zawsze możesz założyć maluchowi pod spód cienką czapkę. Podstawą jest dokładne zmierzenie obwodu głowy. Trzeba to zrobić w najszerszym miejscu, czyli ok. 1 centymetra nad brwiami. Miara krawiecka powinna przylegać do skóry, ale nie może być zbyt napięta. Regulowany kask na hulajnogę to świetny wybór, ale nie warto kupować produktu na zapas – musi dobrze trzymać się głowy.

Czy kask na hulajnogę albo rower jest obowiązkowy?

Noszenie kasku podczas jazdy na hulajnodze i rowerze nie jest nakazane prawem. Na bezpieczeństwie nie warto jednak oszczędzać – upadek podczas jazdy może przydarzyć się każdemu, tym bardziej dziecku, które dopiero rozwija umiejętności motoryczne. Kask uchroni przed bolesnym, a potencjalnie nawet niebezpiecznym urazem głowy.

W naszej ofercie znajdziesz sprawdzone kaski na hulajnogę i rower, dzięki którym Twoje dziecko będzie bezpiecznie odkrywać świat.

Brak produktów w tej kategorii