Lista produktów marki Doidy Cup

Samodzielne picie to jedna z umiejętności, którą musi opanować każde niemowlę. W latach 50. XX wieku powstał produkt, który znacznie to ułatwia. Mowa oczywiście o Doidy Cup, czyli słynnym krzywym kubeczku.

Samodzielne picie od 3. miesiąca życia

Za Doidy Cup, ponownie jak za większością wynalazków, stoi po prostu potrzeba. Jego twórca, brytyjski kreślarz Tom Pickering, miał synka zmagającego się z nieprawidłowym rozwojem mowy. Gdy logopeda doradził rezygnację z picia z butelki, Pickering wpadł na pomysł stworzenia krzywego kubeczka, który znacznie ułatwił wypracowanie nawyku picia jego synowi.

Produkt jest lekki i poręczny, idealny do małych dziecięcych rączek. Wspomaganie nauki picia z jego użyciem jest całkowicie bezpieczne, ponieważ Doidy nie zawiera żadnych toksycznych środków takich, jak BPA. Produkt jest dostępny w wielu radosnych kolorach, dlatego najmłodsi chętnie z niego korzystają.

Korzyści z używania Doidy Cup

Nauka samodzielnego picia to czas, gdy dziecko trenuje mięśnie szczęki, twarzy i języka. Ma to wpływ na rozwój mowy i umiejętności życia. Podczas korzystania z otwartego kubeczka, dziecko wykonuje te same ruchy szczęki, co podczas ssania piersi mamy. Dzięki temu, używanie Doidy pozwala na bezstresową eliminację butelki. Niecodzienny kształt produktu sprawia, że maluch nie musi mocno przechylać kubka ani odchylać głowy. Doidy jest zdecydowanie zdrowszą alternatywą dla butelki ze smoczkiem i kubka niekapka. Zapobiega rozwojowi próchnicy, anemii, nieprawidłowemu rozwojowi mowy oraz wykształcaniu złych nawyków żywieniowych.

Doidy Cup sprawia, że nauka samodzielnego picia staje się dobrą zabawą. Doskonale sprawdza się u niemowląt, ale też starszych dzieci, gdy trzeba napić się w pozycji półsiedzącej np. podczas choroby.

 

Brak produktów tego producenta