To już Jesień!

10% rabatu na wszystkie nieprzecenione produkty. 

JESIEN

package.pngIlość kodów ograniczona!

Jak nauczyć dziecko alfabetu?

Jak nauczyć dziecko alfabetu?

Czas na naukę alfabetu

Zanim dowiesz się, jak nauczyć swoją pociechę alfabetu, warto sprawdzić, kiedy jest na to odpowiedni czas. Trzeba bowiem pamiętać, że każdy etap rozwoju rządzi się swoimi prawami. Maluchy do ukończenia drugiego roku życia spędzają czas głównie na rozwoju i doskonaleniu zdolności ruchowych. Jeśli chodzi o poznawanie literek, naukę można rozpocząć w wieku trzech lub czterech lat. Pamiętaj jednak, że każde dziecko jest inne. Niektóre maluchy interesują się literkami wcześniej, a inne nieco później. Daj swojemu dziecku czas, a na pewno będzie chciało poznać alfabet w odpowiednim dla siebie momencie. Na pewno warto czytać maluchowi książki. Dzięki temu dziecko może chętniej uczyć się literek.

Aby nauka literek przebiegała sprawnie i była dla dziecka przyjemna, rodzic powinien zrozumieć coś ważnego. Poznawanie alfabetu to dla malucha coś ciekawego. Trzeba zadbać o to, aby ta ciekawość nie zniknęła. Dzieci nie postrzegają bowiem nauki literek jako coś, co jest konieczne do funkcjonowania. To właśnie zainteresowanie odgrywa najważniejszą rolę. W kolejnych akapitach znajdziesz kilka sposobów na to, aby je podtrzymać.

Nauka poprzez zabawę – literki magnetyczne

Bardzo ważną informacją jest to, że dziecko najlepiej uczy się poprzez zabawę. Warto wykorzystać więc produkty dostępne w sklepach, które sprawią, że maluch będzie zainteresowany poznawaniem alfabetu. Bardzo dobrze sprawdzą się na przykład literki magnetyczne. Ogromną zaletą jest to, że można zabrać je ze sobą dosłownie wszędzie. Zestaw może posłużyć do nauki poprzez zabawę w domu, a także w podróży lub na spacerze. Oferta jest bardzo różnorodna, a więc można znaleźć produkt, który spełni indywidualne oczekiwania.

Świetną opcją są kolorowe, małe literki magnetyczne Djeco. Moc barw sprawia, że dziecko jest zainteresowane produktem. Literki są wykonane z drewna, a więc przetrwają nawet najbardziej szalone przygody i zabawy, są także łatwe w czyszczeniu. Literki magnetyczne mogą posłużyć do układania słów lub całych zdań na lodówce lub tablicy magnetycznej. Taki zestaw jest odpowiedni dla dziecka, które ukończyło czwarty rok życia.

Także młodsze maluchy mogą bawić się podobnym zestawem. W przypadku dzieci, które ukończyły trzeci rok życia, warto postawić na duże litery magnetyczne od Djeco. W zestawie znajduje się 38 różnokolorowych liter wykonanych z drewna. Warto także wspomnieć, że są one ozdobione różnymi wzorami, dzięki czemu zabawa może być jeszcze ciekawsza.

Literki magnetyczne – pomysły na zabawę

Niezależnie od rozmiaru, literki magnetyczne mogą posłużyć do wielu zabaw. Warto wypróbować różne możliwości, aby zainteresować malucha. Oto kilka propozycji zabaw: Wskazywanie literek – rodzic mówi literę, a zadaniem dziecka jest ją wskazać. Można także odwrócić role. Chociaż na początku dziecko może mieć problem ze wskazaniem literki, wraz z upływem czasu i kolejnymi zabawami będzie coraz lepiej.

Przedmiot na literkę – dziecko wskazuje przedmiot, którego nazwa rozpoczyna się na wcześniej wylosowaną literę.

Zabawa z tablicą kredową – rodzic pyta dziecko, na jaką literę zaczyna się jakieś słowo. Zadaniem malucha jest wskazanie literki, a następnie jej napisanie na tablicy.

Rysowanie patykiem po piasku – rodzic pyta dziecko o literki. Zadaniem malucha jest wskazać wybraną literę magnetyczną, a następnie napisać ją patykiem na piasku.

Układanie liter z kamieni – zasady są takie same, jak w przypadku poprzedniej zabawy.

Nie macie pod ręką literek magnetycznych? Wówczas sprawdzą się rymowanki. Wiele propozycji znajdziesz w serwisie YouTube. Wesołe piosenki i rymowanki pomagają nauczyć się alfabetu w przyjemny sposób.

Zalety kreatywnej zabawy

Kreatywna zabawa to świetny sposób na wzmocnienie więzi z dzieckiem oraz wspomaganie jego rozwoju. Poza literkami magnetycznymi dostępne są również inne zabawki kreatywne godne uwagi. Dlaczego warto je wykorzystać? Ponieważ zabawa kreatywna:

Pomaga zdobywać i doskonalić różne umiejętności.

Przekonuje dziecko, że aktywne spędzanie czasu jest fajne.

Jest odpowiednia dla dzieci w różnym wieku.

Rozwija wyobraźnię, wpływa dobrze na rozwój kreatywności oraz wrażliwość artystyczną.

Umożliwia miłe spędzenie czasu niezależnie od warunków pogodowych.

Może być przeprowadzona w domu lub na dworze.

Wspiera rozwój zainteresowań i pasji.

Pobudza ciekawość dziecka.

Zdecydowanie warto postawić na zabawy kreatywne. Pamiętaj jednak, aby wybierając zabawki sprawdzić oznaczenie wiekowe. Ważne jest również to, aby decydować się na certyfikowane produkty dobrej jakości. Wszystko to, co potrzebne możesz znaleźć w ofercie uznanej i doświadczonej marki.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć