Już jest! Cyber Monday w Popaopa!

Ponad 3000 produktów w cenach obniżonych nawet o 50%

Z kodem "CYBER" - 12% rabatu na nieprzecenione!

Jaki prezent na Dzień Dziecka?

Jaki prezent na Dzień Dziecka?

Udany prezent dla niemowlaka

Niemowlak jeszcze nie siada, ale nawiązuje pierwsze kontakty z otoczeniem. To dobry czas, aby zacząć pozytywnie wpływać na malucha - na jego wzrok, słuch i koordynację rączek z oczami. Z okazji Dnia Dziecka świetnym prezentem będzie z całą pewnością mata edukacyjna dla niemowlaka. Jest to bardzo popularny ostatnimi czasy gadżet, dzięki któremu można zająć małe dziecko na długi czas. Mata składa się z części, na której kładzie się dziecko oraz z pałąków, na których zawieszonych jest kilka różnych zawieszek: figurek, lusterek, pluszaków i grzechotek. Całość jest zazwyczaj różnokolorowa, choć maty bywają utrzymywane w różnych gamach kolorystycznych - bardziej pastelowych lub o intensywniejszym nasyceniu.

Niektóre maty są też zaopatrzone w pozytywki lub zabawki wydające różne odgłosy miłe dla ucha - wystarczy je nacisnąć lub nakręcić. Mata edukacyjna dla niemowlaka wpływa więc pozytywnie na rozwój dziecka i jest produktem jak najbardziej przyjaznym maleństwu. Jeśli tylko konkretny maluch nie ma jeszcze takiej maty, można śmiało mu ją podarować.

Co dla nieco starszego dziecka, które jeszcze nie umie czytać i pisać?

Czas mija szybko, dziecko rośnie, zaczyna siadać, później chodzić i wciąż poznaje otaczający je świat na wiele różnych sposobów. Co można mu dać z okazji Dnia Dziecka? Nawet jeśli mały bywalec żłobka lub przedszkola nie zaczął interesować się jeszcze malowaniem i rysowaniem, można kupić mu pierwsze farby, na przykład Djeco farby do malowania palcami. Farby takie są nietoksyczne i przyjazne dla skóry dziecka. Nie wymagają używania pędzla, który może stanowić pewne zagrożenie dla najmłodszych artystów, z powodu cienkiego zakończenia.

Dlaczego Djeco farby to malowania palcami są świetnym pomysłem na prezent na Dzień Dziecka? Bo dzięki nim - niezależnie od wieku młodego użytkownika - pobudzają wyobraźnię i kreatywność. Uświadamiają, że w prosty sposób można wyrażać różne rzeczy dzięki kolorom nakładanym na kartkę. To często pierwszy krok do odkrycia drzemiącego w dziecku talentu. Dzięki takiemu malowaniu, małe dzieci zaczynają ćwiczyć palce u rąk i przygotowywać je do trzymania kredek, pisaków i ołówków.

Co więcej, farby takie łatwo zmyć i sprać z ubrań, dzięki czemu po skończonym malowaniu nie czeka nas długie szorowanie dziecka czy konieczność długotrwałego prania jego odzieży. Istotne jest jednak to, aby najmłodsze dzieci używały takich farb pod okiem osoby dorosłej, która przypilnuje, aby korzystały z nich zgodnie z przeznaczeniem. Przy okazji malowanie może przybrać charakter wspólnej zabawy rodziców i dzieci albo młodszych dzieci i starszego rodzeństwa. To bardzo zacieśnia więzi rodzinne i powoduje jeszcze lepsze otwarcie się na pozostałych członków rodziny, zarówno tej bliższej, jak i dalszej.

Dziecko rośnie, rosną też wymagania rozwojowe - co dać starszakowi?

Każde dziecko przez pierwszych kilka lat życia uczy się właściwie poprzez: słuchanie bajek (czytanych lub puszczanych z nagrań), oglądanie książek z obrazkami, malowanie, rysowanie, czy budowanie z klocków i układanie różnych układanek. Dlatego na pewnym etapie rozwoju malucha, ciekawym pomysłem na prezent z okazji Dnia Dziecka jest Goki układanka w postaci drewnianych dłoni. To z pozoru banalna układanka, która jest też pierwszym liczydłem. Dzięki niej dziecko uczy się liczyć do 10. Pierwszym zadaniem malucha może być układanie palców dłoni wg kolorów - czyli względem konkretnej kolejności. Wraz z biegiem czasu, dziecko zaczyna kojarzyć poszczególne cyferki i dzięki kolorom, zaczyna też kojarzyć właściwą kolejność cyfr od 1 do 10. Układanka taka pomaga uczyć się przez skojarzenia, co bardzo przydaje się w przyszłości!

Zabawki edukacyjne zapewniają dużo frajdy!

Dzięki zabawkom edukacyjnym, można już od małego pobudzać w dzieciach zainteresowanie światem, tworzeniem i zdobywaniem podstawowych umiejętności, które przydają się w dalszym życiu. Dzięki temu najmłodsi nie będą patrzeć na naukę jak na przykry obowiązek, a bardziej jak na odkrywanie ciekawych rzeczy. Dlatego właśnie warto już dla najmniejszych dzieci kupować na różne okazje prezenty, które nie będą po prostu bawić, ale również uczyć i ułatwiać odkrywanie własnych zdolności w różnych kierunkach.

Prezent z okazji Dnia Dziecka nie musi być duży i skomplikowany. Najistotniejsze jest to, aby prezentem dziecko mogło się posługiwać i wracać do niego co jakiś czas. Kiedy skończy się jedno opakowanie farb, można kupić kolejne. Gdy prosta układanka zrobi się za łatwa, można sprezentować maluchowi kolejną, dostosowaną do wieku i umiejętności dziecka. Na tym właśnie polega przemyślane obdarowywanie, które szybko przynosi pozytywne efekty.

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć