Dziecko aktywne to dziecko szczęśliwe - zobacz, jakie zabawki zachęcą do ruchu

Dziecko aktywne to dziecko szczęśliwe - zobacz, jakie zabawki zachęcą do ruchu

Wymarzone miasto – zabawa wspierająca rozwój kreatywności

Jedną ze świetnych propozycji na aktywną zabawę jest tworzenie wymarzonego miasta. Dużą zaletą takiej zabawy jest to, że może trwać nawet kilka godzin i jest lubiana przez dzieci w różnym wieku. Warto wspomnieć, że taka aktywność wpływa korzystnie na kreatywność i wyobraźnię, pomaga się zrelaksować. Co będzie potrzebne? Z pewnością przyda się świecąca autostrada Way to Play. Warto wspomnieć, że można bawić się nią nie tylko w domu, ale także na dworze, co jest dużą zaletą. Droga do układania może być nie tylko elementem wymarzonego miasta, ale także posłużyć na przykład do zabawy w wyścigi samochodowe. Zestaw zawiera 24 elementy, a łączna długość trasy to 376 cm. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko mogło rozwijać wyobraźnię, zadbać o aktywność, a przy okazji świetnie się bawić, droga do układania sprawdzi się bardzo dobrze.

Wymarzone miasto to nie tylko dobrze zbudowana droga, ale także inne ważne elementy. Na pewno przydadzą się także różnorodne budynki i mowa tutaj nie tylko o tych mieszkalnych, ale także o tych, które posłużą mieszkańcom miasta do załatwiania codziennych spraw i pracy. Warto zadbać także o elementy zieleni oraz różnorodne pojazdy. Budowanie miasta to świetna zabawa na wiele godzin. Nawet gdy już dziecko skończy to robić, może bawić się dalej, wykorzystując efekty swojej pracy.

Rodzinne zawody sportowe – ruch to zdrowie

Do ruchu niewątpliwie zachęcają także wyzwania, o czym nie należy zapominać. Niezależnie od tego, czy Twoja pociecha uwielbia sport, czy też rusza się tylko wówczas, gdy musi, warto zaproponować rodzinne zawody sportowe. Dużą zaletą takiej zabawy jest to, że konkurencje mogą być naprawdę różne i nietrudno dopasować je do wieku i możliwości uczestników. Oto kilka ciekawych propozycji:

  • Skakanie do wyznaczonej linii – to nie tylko świetna zabawa, ale także bardzo dobre ćwiczenie. Aby konkurencja była bezpieczna, trzeba zadbać o odpowiednie przygotowanie. Dobrej jakości worki do skakania to podstawa.
  • Rzucanie do celu – rzucać można woreczkiem, piłką, małymi kamyczkami. Ważne jest to, aby trafić do celu.
  • Bieg slalomem – w tym przypadku dobrze jest skorzystać ze specjalnych pachołków, ale nie jest to konieczne. Zamiast nich można użyć na przykład poduszek.
  • Przysiady, brzuszki, pompki i inne ćwiczenia na czas – angażują mięśnie, wzmacniają ciało. Jeśli chodzi o punktację, można rozegrać to na różne sposoby. W przypadku świetnego refleksu warto postawić na wykonywanie wybranych ćwiczeń  na czas. Jeśli zaś uczestnicy nie mogą pochwalić się dobrym refleksem, ale za to są wytrzymali, wykonywanie określonej liczby powtórzeń to bardzo dobre rozwiązanie.

Szybki marsz z łyżeczką i jajkiem – doskonały test na uważność. Uczestnicy dostają łyżeczkę, na której znajduje się jajko i muszą pokonać określoną trasę. Do kolejnej konkurencji można przejść wówczas, gdy dotrze się do wyznaczonego celu bez upuszczenia jajka na ziemię.

Pamiętaj, aby dopasować konkurencje do wieku i możliwości uczestników. Ważne jest także to, aby rodzinne zawody sportowe odbywały się w bezpiecznych warunkach. Jeśli masz taką możliwość, warto urządzić je w przydomowym ogrodzie lub w parku. Takie zawody powinny zachęcać do aktywności i być po prostu dobrą zabawą.

Taniec – opcja dla małych artystów i fanów muzyki

Twoje dziecko lubi śpiewać? A może taniec sprawia maluchowi przyjemność? Pamiętaj, aby stawiać na aktywności, które mogą spodobać się maluchowi. Dzięki temu dziecko przekona się, że aktywność może być naprawdę przyjemna i warto dbać o nią na co dzień. W przypadku małych artystów i fanów muzyki świetną opcją może okazać się wymyślanie układu tanecznego, a następnie prezentowanie efektów przed publicznością, czyli najbliższymi osobami. Aby zabawa była jeszcze lepsza, należy zadbać o dodatki. Bardzo dobrze może sprawdzić się na przykład wstążka do tańca. Jest kolorowa i może udoskonalić każdy występ małego artysty.

Warto pamiętać, że dla artysty każdy szczegół ma znaczenie. Jeśli Twoja pociecha lubi tańczyć i występować przed rodzinną publicznością, na pewno sprawi jej przyjemność, gdy będzie mogła zrobić to ta jak profesjonalni artyści. Stworzenie domowej sceny również może być bardzo dobrą zabawą, a nie jest to zadanie trudne ani czasochłonne. Wystarczy zadbać o kawałek wolnej przestrzeni, w której za scenę może posłużyć na przykład dywan. Duże znaczenie mają także ozdoby, które można wykonać własnoręcznie. Przygotowywanie sceny do występu to kolejna świetna okazja do aktywnego spędzenia czasu razem i zadbania o rodzinne więzi.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć