Co na prezent dla przedszkolaka?

Co na prezent dla przedszkolaka?

Odgrywanie ról to zabawa fantastycznie wspierająca wyobraźnię i kreatywność

Dzieci już od wczesnych lat starają się naśladować dorosłych w wielu codziennych czynnościach. Może być to zarówno sprzątanie, jak i wchodzenie w rolę osób pełniących jakieś społeczne funkcje: strażaka, lekarza czy pani w sklepie. Taki typ zabawy jest bardzo pożądany dla prawidłowego rozwoju dzieci. Pozwala na poznawanie społecznych norm i zależności, buduje relacje międzyludzkie, a przede wszystkim niezwykle mocno wpływa na wyobraźnię i trenuje kreatywność. 

Świat zabawek obecnie oferuje całą gamę przedmiotów, które wspierają zabawę w odgrywanie ról. To piękne, drewniane rekwizyty, ciekawe stroje i interesujące akcesoria. Co najważniejsze, mogą to być zabawki całkowicie nawiązujące do znanej przez dziecko rzeczywistości: drewniane przyrządy kuchenne, artykuły spożywcze lub serwis do herbaty. Doskonałym zestawem do takiej zabawy jest również przyjazna dla oka i niezwykle inspirująca Lodziarnia na Kółkach JaBaDaBaDo.

Lodziarnia dla dzieci pozwala na ciekawą, kreatywną zabawę w pojedynkę, w parze lub w grupie. Dziecko ma możliwość wcielenia się zarówno w pracownika lodziarni, jak i w klienta, zamawiającego śliczne, kolorowe desery lodowe. Pięć lodów na patyku, pięć wafelków i pięć kulek lodów, a do tego łyżeczka, polewa i wózek na kółkach zachęcają do długiej zabawy, sterowanej wyłącznie przez kreatywność malucha. Przyjemne, pastelowe kolory nie są zanadto rozbudzające i rozpraszające, a drewno czyni zabawkę trwałą i sprawia, że posiada ona wysoką jakość. Wózek z lodami jest mobilny, co pozwala dziecku swobodnie poruszać się z nim po mieszkaniu lub podwórku, proponując lody przyjaciołom biorącym udział w zabawie, członkom rodziny lub lalkom. Będzie to bardzo dobry prezent dla starszego dziecka w wieku przedszkolnym. 

Stymulacja i trening motoryki małej

Przedszkolaki to także młodsze dzieci, które dopiero poznają otaczający je świat. Badają otoczenie, tekstury, kształty i kolory, uczą się panować nad swoim ciałem. Warto dla nich wybrać zabawki wspierające rozwój zmysłów i motoryki małej. Motoryka mała to wszelkie aktywności angażujące do pracy małe rączki i paluszki. Często połączona z ćwiczeniami koordynacji ręka - oko. Zabawką, która wspomaga te dziedziny, jest interesujący, oryginalny sorter od Fat Brain Toys.

Elastyczna kostka Fat Brain Toys to zupełnie inny sorter, niż te powszechnie znane. Ma on formę kostki posiadającej elastyczne ściany, przez które maluch przekłada kolorowe klocki. Wszystkie klocki różnią się kształtem i fakturą, stymulując zmysł dotyku. Ich kolory są w przyjaznych odcieniach, przyciągających wzrok dziecka. Przede wszystkim jednak sorter wspiera rozwój motoryki małej i koordynacji ręka - oko, zachęcając malucha do przeciskania kształtów przez elastyczne ściany. 

Kostka wyprodukowana jest z bezpiecznych dla zdrowia materiałów i przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci już od 10 miesiąca życia, dlatego będzie ciekawym pomysłem na prezent dla tych podopiecznych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z przedszkolem.

Pucio - ulubieniec najmłodszych 

Układanie puzzli to fantastyczny pomysł na spędzenie wolnego popołudnia, na spokojną zabawę, która zaangażuje całą rodzinę, a także trening małej motoryki i koordynacji ręka - oko. Puzzle to prezent niezwykle uniwersalny i interesujący, skierowany dla dzieci powyżej 2 lat. 

Pucio puzzle pozwolą dziecku stworzyć trzy ciągi obrazów przedstawiające spędzanie wspólnego czasu w rodzinie tytułowego Pucia. Jest to postać doskonale znana przez dzieci, często wybierana przez rodziców w książkach, układankach i zabawkach. Każdy z 15 elementów przedstawia jeden dzień z życia Pucia i jego rodziny. Zestawienie ich razem na różne sposoby pozwoli dziecku na zrozumienie pewnej rutyny, panujących zwyczajów, codziennych czynności. Dodatkowo podczas zabawy, kształtuje się także kreatywność pociechy, gdyż działa ona na wyobraźnię i rozwój mowy, a także pielęgnuje relacje z członkami rodziny.

Rodzinne układanie puzzli z Puciem pozwoli na wzmocnienie więzi z dzieckiem i pokazanie mu w przystępny sposób otaczającego nas świata. Umożliwi mu cieszenie się z osiągniętego efektu i ćwiczenie koordynacji ruchowej i wzrokowej. Pucio puzzle są zabawką łatwą w przechowywaniu i umożliwiającą wielokrotne układanie ich od nowa, zawsze wtedy, kiedy maluch ma na to ochotę. Atrakcyjne dla oka ilustracje sprawiają, że obrazki na puzzlach są przyjazne dla dzieci, nie będąc przy tym zbytnio rozpraszające. 

Warto wybierać zabawki dla przedszkolaków, które pozwolą rozwijać im ich umiejętności, wspierać koordynację ruchową, a także trenować wyobraźnię i pobudzać kreatywność. 

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz